speaker-photo

Joanna Gadomska

edukatorka, nauczycielka, blogerka

Biolożka w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie, autorka bloga „Biologia
z Blondynką”, nagrodzona tytułem Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021 oraz Edukator Roku 2020 w kategorii Ekologia. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, programów nauczania, innowacji pedagogicznych, scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych, a także podręczników szkolnych do przyrody i biologii. Współpracuje z Wydawnictwem WSiP i Operon oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie. Prowadzi liczne kursy, szkolenia i webinary z zakresu komunikacji interpersonalnej, zarządzania sobą w czasie, metod pracy na lekcji, budowy i funkcjonowania mózgu, nauczycielskiego dobrostanu oraz edukacji ekologicznej i profilaktyki zdrowia. Autorka wielu ogólnopolskich projektów m.in: „EKO-SZKOŁA”, „Klasowa Wigilia bez plastiku”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”. 

Za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę, a także Wawrzyn Pracy Organicznej 2021 w kategorii Edukacja. Prywatnie, uwielbia małe i duże podróże ze swoją rodziną, a w wolnej chwili czyta kryminały.

16:30 - 18:00 (Zoom)

piątek 8 września

Jak uczyć krytycznego myślenia w naukach przyrodniczych?

Czy na geografii powinno się uczyć krytycznego myślenia? A na biologii albo fizyce? Joanna Gadomska (Biologia z Blondynką) zaprezentuje, jak wykorzystywać rutyny i narzędzia krytycznego myślenia na lekcjach z obszaru nauk przyrodniczych. Warsztaty skoncentrują się na podejściu praktycznym. Omawiane metody i narzędzia będzie można wykorzystać już na najbliższej lekcji!

Brak wolnych miejsc
9:30 - 13:30 (Hotel Forum, Obywatelska 8, Lublin)

sobota 9 września

Forum Ambasadorów i Ambasadorek Programu PROJEKTOR

W spotkaniu biorą udział: Agnieszka Chojnacka, Ewa Drobek, Joanna Gadomska, Agnieszka Jankowiak-Maik, Anna Konarzewska, Barbara Ostrowska, Grzegorz Stunża, Łukasz Szeliga, Natalia Wójtowicz, Dominika Słowińska, Piotr Pawłowski, Alicja Pomaniec, Agnieszka Dmitruk, Magdalena Nogaj, Monika Wasilonek, Monika Auch-Szkoda, Kinga Białek, Maria Ogonowska, Kamil Wrzos, Zofia Sapijaszka, Mirosław Czyżewski, Angelika Kotala, Aleksandra Żydek. Spotkanie jest facylitowane przez Wojciecha Wilka i Agatę Urbanik.

To spotkanie będzie punktem startowym działań Ambasadorów Programu PROJEKTOR. Wydarzenie zgromadzi zróżnicowaną grupę uczestników, w tym studentów_ki, nauczycieli_ki, ekspertów_ki, reprezentantów_ki organizacji pozarządowych oraz ośrodków edukacyjnych. Forum Ambasadorów to dedykowana przestrzeń do aktywnej dyskusji, wymiany doświadczeń, współpracy i analizy potencjalnych kierunków działań dla dzieci z małych miejscowości.

Wydarzenie zamknięte (dedykowane ambasadorom Projektora)