speaker-photo

Marek Mendel

nauczyciel, edukator, trener IT

Dyrektor od 26 lat zarządzający szkołą na różnych poziomach edukacyjnych. Nauczyciel techniki i informatyki z 35 letnim stażem. Ekspert we wdrażaniu innowacji i młodzieżowych projektów edukacyjnych z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Twórca i realizator projektów międzynarodowych ze szkołami z Hiszpanii, Turcji, Cypru i Ukrainy. Certyfikowany mediator, trener, doradca samorządowy, w zakresie zarządzania szkołami prowadzonymi przez stowarzyszenia rodziców. Doradca i współtwórca sieci Spidcuberów w województwie opolskim.

13:30 - 15:00 (YouTube; Lublin, Spokojna 2)

piątek 8 września

W panelu wezmą udział: Przemek Staroń, Marek Mendel, Monika Auch-Szkoda, Kinga Białek, Monika WasilonekNatalia Wójtowicz, spotkanie poprowadzi Iza Gawęcka.

Panel dyskusyjny "Krytycznego myślenia uczysz się od dziecka" stanowi wyjątkową platformę dyskusji, na której spotkają się eksperci_tki edukacyjni_e, przedstawiciele_ki organizacji pozarządowych związanych z edukacją, doświadczeni_e nauczyciele_ki oraz studenci_tki, którzy_e z pasją realizowali_ły zajęcia z dziećmi i młodzieżą, skupione na rozwijaniu kompetencji krytycznego myślenia. Celem tego panelu jest przybliżenie idei, że proces edukacyjny to dynamiczna dwukierunkowa wymiana wiedzy i umiejętności między różnymi pokoleniami. W panelu skupimy się na tym, że ludzie uczą się nie tylko od najmłodszych lat, ale także ogromnie wiele mogą zdobyć dzięki interakcji z dziećmi. Obecność różnorodnych uczestników_czek, reprezentujących różne dziedziny i perspektywy, pozwoli zgłębić znaczenie krytycznego myślenia w kontekście współczesnej edukacji oraz roli, jaką odgrywa w rozwoju społeczeństwa.