speaker-photo

Iza Gawęcka

trenerka, facylitatorka, koordynatorka projektów

Kulturoznawczyni, trenerka specjalizująca się w rozwoju kompetencji miękkich oraz treningu samoobrony i asertywności WenDo. Związana ze Stowarzyszeniem Trenerów Organizacji Pozarządowych i kolektywem szkoleniowym Jak w zegarku. Facylitatorka z 12-letnim doświadczeniem pracy z grupami.

Pedagożka teatru, instruktorka specjalizująca się w Teatrze Forum i etnodramaturgii. Koordynatorka autorskiego projektu Okno na teatr od 2012 roku trafiającego do młodzieży z małych miejscowości i wsi.

Koordynatorka Akademii Krytycznego Myślenia, skierowanej do osób studiujących i nauczycielskich w Programie PROJEKTOR (Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości).

13:30 - 15:00 (YouTube; Lublin, Spokojna 2)

piątek 8 września

W panelu wezmą udział: Przemek Staroń, Marek Mendel, Monika Auch-Szkoda, Kinga Białek, Monika WasilonekNatalia Wójtowicz, spotkanie poprowadzi Iza Gawęcka.

Panel dyskusyjny "Krytycznego myślenia uczysz się od dziecka" stanowi wyjątkową platformę dyskusji, na której spotkają się eksperci_tki edukacyjni_e, przedstawiciele_ki organizacji pozarządowych związanych z edukacją, doświadczeni_e nauczyciele_ki oraz studenci_tki, którzy_e z pasją realizowali_ły zajęcia z dziećmi i młodzieżą, skupione na rozwijaniu kompetencji krytycznego myślenia. Celem tego panelu jest przybliżenie idei, że proces edukacyjny to dynamiczna dwukierunkowa wymiana wiedzy i umiejętności między różnymi pokoleniami. W panelu skupimy się na tym, że ludzie uczą się nie tylko od najmłodszych lat, ale także ogromnie wiele mogą zdobyć dzięki interakcji z dziećmi. Obecność różnorodnych uczestników_czek, reprezentujących różne dziedziny i perspektywy, pozwoli zgłębić znaczenie krytycznego myślenia w kontekście współczesnej edukacji oraz roli, jaką odgrywa w rozwoju społeczeństwa.